Sąd Rejonowy w Tychach

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna / Pomoc

Instrukcja korzystania z BIP

Drukuj
 1. Przeglądanie stron
 2. Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP Sądu Rejonowego w Tychach umożliwia menu umieszczone po lewej stronie ekranu. Menu podzielone zostało na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.
  Poza menu przedmiotowym stronę wyposażono w menu górne, które prowadzi do informacji ogólnych związanych z Sądem Rejonowym w Tychach oraz tabelarycznego zestawienia danych statystycznych. Ponad to strona posiada menu dolne gdzie znajdują się odsyłacze do: mapy strony, polityki prywatności, formularza za pomocą którego można wysłać wiadomość do administratora serwisu, informacji na temat redakcji oraz niniejszej instrukcji.
  W celu ułatwienia nawigacji każda z podstron serwisu została wyposażona w "ścieżkę powrotu", która znajduje się zaraz pod menu górnym.

 3. Wyszukiwanie informacji
 4. W celu wyszukania określonych treści znajdujących się w Biuletynie, należy wpisać szukaną frazę w okienko "Szukaj …", znajdujące się na belce menu górnego a następnie kliknąć w przycisk SZUKAJ. Użytkownik może również wykorzystać formularz służący do wyszukiwania określonych informacji, odsyłacz do formularza znajduje się w menu podmiotowym po lewej stronie.

 5. Załącznik
 6. W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio prezentowanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF (Portable Document Format) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader lub w formacie RTF (Rich Text Format), który jest obsługiwany przez większość edytorów tekstu

 7. Metryka dokumentu
 8. Metryka dokumentu jest zestawieniem informacji: o czasie wytworzenia oraz aktualizacji danej informacji, osobach odpowiedzialnych za jej treść i publikację, statystyce odwiedzin, historii aktualizacji treści. Metryka dokumentu znajduje się na dole każdej podstrony.

 9. Zmiana wielkości czcionki
 10. Aby ułatwić odczyt treści zamieszczonych w Biuletynie na belce menu górnego zamieszczono przybornik narzędziowy. Daje on możliwość zwiększania lub zmniejszania wielkości czcionki na stronach serwisu poprzez odpowiednie naciśnięcie przycisku "A". Większość nowych przeglądarek umożliwia powiększanie/pomniejszanie czcionek stron poprzez jednoczesne naciśnięcie klawisza "Ctrl" oraz klawisza "+" w celu powiększenia, jednoczesne naciśnięcie klawisza "Ctrl" oraz klawisza "-" w celu pomniejszenia. W celu powrotu do wielkości standardowej należy nacisnąć jednocześnie nacisnąć klawisz "Ctrl" + klawisz "0".

 

Metryka dokumentu

Ten dokument nie był jeszcze aktualizowany.